Vajza me e Vogel ne Bote

Shko poshtë

Vajza me e Vogel ne Bote

Mesazh nga enes prej Tue Oct 21, 2008 5:39 pmvetm 58
centimetra, 15 vjece, konsiderohet si vajza me e shkurter ne bote.
Vajza qe mban rekordin boteror te femres me te shkurter ne bote, sipas librit te rekordeve indiane. Ajo vuan nga nje forme nanizmi e quajtur acondroplasia dhe tani qe zhvillimi i saj eshte kompletuar, eshte e "gjate" pak me shume se gjysem metri dhe peshon 5 kg.
Ky problem i vogel, (eshte pikerishte rasti per ta thene) nuk duket se i rendon shume Jyotit, perkundrazi ajo kenaqet te interpretoj per ate pjese te celebriteteve qe kur kane pare gjatesine e vajzes jane preokupuar.
"Jam krenare qe jam e vogel. Adhuroj te gjithe vemendjen qe me kushtojne"
"Jam absolutisht nje lloje si personat e tjere. Ha si te gjithe, fle si te gjithe. Nuk ndihem abolutisht ndryshe
Jyoti frekuenton shkellen tetevjecare ne Nagpur, ne Indi, ku studion me shoqet e saj te klases te moshes se saj, megjithese eshte e detyruar te ulet ne nje banke speciale ne miniature te ndertuar posacerishte per te.
e huazuar.
avatar
enes
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 80
Age : 24
Location : Rahovec
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.vizioni.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi