VW punon automjetin edhe më të vogël se Up!

Shko poshtë

VW punon automjetin edhe më të vogël se Up!

Mesazh nga Admin prej Sat Nov 08, 2008 5:18 am


Besnikëria e prodhuesit gjerman Volkswagen nga automjeteve ultra-kompakte ka filluar të merr përmasa të gjëra.

Pas treshes konceptuale të serisë Up! të paraqitur vitin e kaluar - Up!, Space up! dhe Space up! Blue, në Volkswagen tani gjoja thonë se janë duke punuar edhe në një model më të vogël i cili do të përballet drejtpërdrejt me atë Smart fortwo.

Si edhe Smart-i, edhe Volkswageni më i vogël do të duhej të kishte vetëm dy ulëse, mirëpo mungesa e hapësirës do të kompensohej me ekonominë të cilën nuk e hasim përditë. Paralajmërimet e para thonë se automjeti i vockël do të duhej që në mesatare të shpenzojë gjithsej dy litra karburant në njëqind kilometra.

Sipas shkrimeve nga “Auto, Motor und Sport”, Volkswageni më i vogël do të duhej të ndërtohej në platformën e atij Up!, derisa për ta futur në lëvizje do të bëhej përgjegjës motori njëlitërsh me naftë, me tre cilindra dhe 50 KF.

Up! i parë do të duhej që në treg të paraqitet gjatë vitit 2010, derisa modelet tjera, përfshirë edhe këtë paraqitjen më të vogël, do të paraqiten diç më vonë.
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 24
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi