Zbulimet e Leonardo da Vinçit .

Shko poshtë

Zbulimet e Leonardo da Vinçit .

Mesazh nga Haris prej Wed Oct 22, 2008 2:21 pm

Italiani Leonardo da Vinçi (1452-1519) njihet si ndër zbuluesit më të mdhenjë. Ai zbuloj shumë makina dhe mjete të cilat nuk janë ndërtuar gjatë kohës kur ai ishte ende gjallë.

Ventillimin,
Busollën,
Aeroplanin,
Helokopterin,
Instrumente mekanike muzikore
Armën shumë tytëshe,
Skenën rrutulluese
Orën me zile,
Rrobat zhytëse
Gazë maskën
Gomën shpëtuese
Parashutën
Turbinën me ujë
Orën
Vinçin
Tankun
Syzet
Makinën me avull
Teleskopin
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi