Mashkulli shtatzënë lind vajzë

Shko poshtë

Mashkulli shtatzënë lind vajzë

Mesazh nga H-king prej Wed Oct 22, 2008 7:58 am

Thomas Beetie, mashkulli i parë shtatzënë në botë, ka lindur një vajzë të shëndoshë. Ai ka vertetuar per gazenten "People" se me date 29 qershor ka lindur ne spitalin Oregon.

34-vjeçari trans-seksual Thomas Beetie nga Oregoni, ka lindur në mënyrë natyrale në spitalin Bend, transmeton ABCnews. Ai ka lindur atë qysh të hënën, por është paraqitur me emër tjetër, dhe për këtë lajmi nuk ka arritur të bëhet publik.

Sa për përkujtim, Thomas ka ndryshuar gjininë para dhjetë vitesh, por ka mbajtur organet reproduktive femërore sepse gruas së tij për shkak të sëmundjes i kanë larguar mitrën. Në mënyrë kirurgjike i janë larguar gjinitë dhe ka marrë terapi hormonale. Pasi që si ai ashtu edhe gruaja kanë dashur të kanë fëmijë, ai ka ndërprerë terapinë, i kanë ardhur mujoret dhe me anë të fekondimit artificial dhe donatorit anonim ka mbetur shtatzënë. Kjo nuk ka qenë shtatzënia e parë. Para dy vitesh ka abortuar spontanisht trinjakë.

Thomas ka lindur si vajza Tracy Lagondino dhe në fëmijërinë e saj/tij ka fituar në garën e bukurisë në Havaje

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi