Bostani i zi arrin rekordin, shitet 6100 dollarë

Shko poshtë

Bostani i zi arrin rekordin, shitet 6100 dollarë

Mesazh nga H-king prej Wed Oct 22, 2008 7:56 am

Bashkëngjitje 572 Çmimi i bostanit të zi të Japonisë arriti kulmin e shitjes me 6100 dollarë copa, duke marrë titullin "Bostani më I shtrenjtë i shitur ndonjëherë", mundësisht në të gjithë botën.
Bostani i species Densuke ishte vetëm njëri prej 65 te tillëve, e korra e parë e stinës, dhe u ble nga një tregtar i produkteve detare i cili kërkon të mbështesë agrikulturën vendase.
Fruti rritet vetëm në ishullin verior të Hokkaido-s. Në një vend ku bostani është artikull luksoz dhe jepet vetëm si dhuratë, çmimet e frutave të tillë e kalojnë imagjinatën.

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi