Liverpool thyen rekordin e Chelseat

Shko poshtë

Liverpool thyen rekordin e Chelseat

Mesazh nga Emir prej Mon Oct 27, 2008 7:33 am


Xabi Alonso Duke Iu Gezuar Golit

Tё kuqtё e Liverpoolit kanё thyer rekordin e Chelseat prej 86-ndeshjesh tё pamposhtura nё Stamford Bridge dhe kanё marrё kryesimin e tabelёs sё Premierligёs, pas triumfit tё sotёm prej 1-0 nё derbin e Premierligёs.
Kishin kaluar katёr vite e gjysmё qё kur Arsenali kishte mposhtur Chelsean, humbja e fundit e pёsuar nё Stamford Bridge, dhe njё gjё e tillё e pёrsёrit edhe Liverpooli.

Djelmoshat e trajnerit Rafa Benitez arritёn tek fitorja falё golit tё vetёm tё shёnuar nga Xabi Alonso nё minutёn e 10-tё tё ndeshjes. Goditja e spajollit u devijua nga mbrojtёsi i Chelseat, Jose Bosingwa, dhe pёrfundoi prapa rrjetёs sё portierit Peter Cech.

Me tre pikёt e fituara, Liverpooli merr kryesimin e Premierligёs duke qёndruar tri pikё tё pastra mbi blutё. Nё pozitёn e tretё, pas nёntё javёsh tё zhvilluara, do tё qёndrojё ekipi qё befason nё Premierligё, Hull City.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi