Fiat 500 shitet për një çmim të jashtëzakonshëm

Shko poshtë

Fiat 500 shitet për një çmim të jashtëzakonshëm

Mesazh nga Haris prej Wed Oct 22, 2008 2:19 pm

Është vërtet e çuditshme kur njëri nga automjetet më të lira në botë shitet për 252.000 euro, mirëpo edhe kjo ndodh.
Në një ankand bamirësie në Londër javën e kaluar ka ndodhur diçka e pazakonshme. Pjesëmarrësit ishin “harruar” në rritjen pasiononte të çmimit dhe në këtë mënyrë kishin arritur këtë vlerë “jonatyrale” për një Fiat 500.


Në një ankand bamirësie në Londër javën e kaluar ka ndodhur diçka e pazakonshme. Pjesëmarrësit ishin “harruar” në rritjen pasiononte të çmimit dhe në këtë mënyrë kishin arritur këtë vlerë “jonatyrale” për një Fiat 500.


Megjithatë nuk flitet për çfarëdo lloj automjeti. Ky Fiat ka qenë i dekoruar në mënyrë të veçantë nga dizajneri i njohur anglez, Tracey Emin.


Në evenimentin i cili mblodhi rreth 31 milionë euro, krahas pasanikëve të zakonshëm, pjesëmarrës ishin edhe, ish-premieri i Britanisë së Madhe, Toni Blair, aktorja Uma Thurman dhe ylli britanik, Elizabeth Hurley.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 25
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi