Macja mbijeton shtatë javë në mur

Shko poshtë

Macja mbijeton shtatë javë në mur

Mesazh nga H-king prej Tue Oct 21, 2008 5:12 pm

Se macet i kanë nëntë shpirtra e vërteton edhe rasti i maces katërvjeçare me emrin Bonny, e cila një muaj e gjysmë ka jetuar e murosur nën vaskën e banjës dhe vetëm disa ditë në duart e pronares së kujdesshme është shëruar tërësisht.
Macja katërvjeçare Bonny ka mbijetuar shtatë javë e murosur rastësisht nën vaskë, ka njoftuar pronarja e saj.

"Kjo është mrekulli", ka thënë pronarja Monika Hoppert nga qyteti Stadthagen.

"Mendoj se ka pasur engjëllin e saj mbrojtës", ka shtuar ajo.

Bonny kishte humbur më19 qershor kur instaluesit e ujit kishin ndërruar gypat në banjë. Macja sigurisht pa u vërejtur është fshehur nën vaskë para se ata ta kenë bërë rimurosjen e vaskës.

Kur pronarja e ka dëgjuar mjaullimën e saj pas pllakave, më 8 gusht, macja nga gjashtë kishte rënë në vetëm dy kilogramë.

Bonny ishte aq e dobët sa që veterinarët kishin rekomanduar t’i japin injeksionin për ta vënë në gjumë të përjetshëm.

Mirëpo pronarja nuk ka dashur as të dëgjojë, dhe ka arritur ta shërojë duke e ushqyer me ushqim kalorik të maceve.

"Tani është ajo e vjetra", ka thënë pronarja.


H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi