Chelsea dhe Liverpool kryesojnë

Shko poshtë

Chelsea dhe Liverpool kryesojnë

Mesazh nga Benjamin prej Mon Oct 20, 2008 2:34 pm

E diel, 28 Shtator 2008 01:05

Tri nga katër skuadrat e mëdha të Premier Ligës angleze sot kanë fituar me 2:0. Ka dështuar vetëm Arsenali i cili është mposht para publikut të vet nga Hull me 2:1.Liverpool-i e fitoi si mysafir derbin e qytetit ndaj Evertonit me 2:0. Dy golat i ka shënuar Fernando Tores. Chelsea gjithashtu si mysafir arriti rezultatin 2:0 ndaj Stoke me golat e Bosingwa në 36' dhe Anelka 76'.


Manchester United para publikut të vet me golat e Ronaldos nga penalltia në 60' dhe Rooney në 77' mposhti Boltonin, ndërsa Arsenali zhgënjeu para publikut të vet duke u mposht nga Hull të cilët e kanë filluar shumë mirë sezonin e parë në Premier ligen angleze dhe gjenden në pozitën e 6-të.


Newcastle është duke u fundosur edhe më thellë. Këtë herë ata u mposhtën në fushë të vet nga Blackurn me 2:1.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi