Behrami shёnon nё fitoren e West Hamit

Shko poshtë

Behrami shёnon nё fitoren e West Hamit

Mesazh nga Emir prej Sun Jan 25, 2009 1:08 amValon Behrami ka shёnuar golin e parё nё fitoren 2-0 tё West Hamit ndaj ekipit tё divizionit tё tretё, Hartlepool, duke u kualifikuar kështu pёr nё rundin e pestё tё Kupёs FA.
Ekipi i trajnerit italian Gianfranco Zola kaloi nё epërsi tё merituar nё minutën e 44-tё, kur mesfushori Jack Collison gjeti nё zonё Valon Behramin, i cili nuk huqi.

Nuk zgjati shumё dhe gjyqtari akordoi penalti pёr prekje tё topit me dorё nё zonёn e reptёsisё nga mbrojtësi Michael Nelson, qё u shndërrua nё gol nga Mark Noble, edhe pse xhirimet treguan se prekja ishte jashtë zonës sё penaltisё.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi