Ballack i sjell fitoren Chelseat .

Shko poshtë

Ballack i sjell fitoren Chelseat .

Mesazh nga Emir prej Sun Jan 25, 2009 1:07 amDy gola tё Michael Ballack dhe njё nga Frank Lamard i kanё sjellё fitoren prej 3-1 Chelseat ndaj Ipswich, nё ndeshjen e rundit tё katërt tё Kupёs FA.
Ballack hapi rezultatin pas 16 minutash pёr vendasit, para se mbrojtësi i Ipswich, Alex Bruce, tё barazojё 10 para fundit tё pjesё sё parё.

Por Chelsea vazhdoi me sulmet e furishme nё pjesën e dytё qё ishin tё pandalshme pёr mysafirёt.

Ballack risolli avantazhin pёr blutë me njё goditje tё bukur nga gjuajtja e lirё nё minutën e 58-tё. Rezultatin e vulosi Frank Lampard me njё tё bukur, po ashtu nga gjuajtja e lirё, pesё minuta para fundit tё ndeshjes.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi