Holandezët do të kanë nevojë të kontrollojnë licencën e prostitutës

Shko poshtë

Holandezët do të kanë nevojë të kontrollojnë licencën e prostitutës

Mesazh nga H-king prej Wed Oct 22, 2008 7:52 am

Klientët e prostitutave në Holandë së shpejti do të duhet të shohin nëse prostitutat kanë licencë për seks.

Kabineti qeveritar holandez ka thënë se dëshiron të godas më fuqishëm industrinë e seksit, në veçanti operatorët e palicencuar të seksit, si pjesë e përpjekjeve për të luftuar trafikimin me qenie njerëzore.


"Kjo është arsye pse kabineti dëshiron ta paraqes si shkelje ligjore shfrytëzimin e shërbimeve të një operatori seksi pa licencë apo një prostitutë të pavarur e cila nuk është e regjistruar", ka thënë qeveria vendase në një deklaratë.

Prostitutat kanë bërë tregtinë e tyre në lagjet e ngushta të qendrës së vjetër të Amsterdamit për shekuj me radhë. Derisa dikur ato tërhiqnin detarët dhe tregtarët në zemër të qytetit global të tregtisë, tani ato janë një joshje e madhe për turistë.

Kabineti holandez e ka legalizuar zyrtarisht prostitucionin në vitin 2000.

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi