Maca ndjek hapat e angjelina joliet

Shko poshtë

Maca ndjek hapat e angjelina joliet

Mesazh nga H-king prej Tue Oct 21, 2008 5:41 pm

Një mace shtëpie në Kinë e ka adoptuar një mi për të cilin kujdeset njëjtë si për katër "foshnjat" e saja.
Sun Shujun nga qyteti, Yantai City, ka treguar se miu është duke jetuar me macen e saj që para katër javësh kur macja kishte pjellë katër kotele. 81-vjeçarja, Sun, ka pohuar se një fqinj i saj ishte çuditur kur kishte parë miun duke thithur gji bashkë me macet e vogla.
“Në fillim mendova se nuk pashë mirë, mirëpo e mora dritën dhe përsëri njëjtë”, ka thënë fqinji.
Miu, jo vetëm që pi qumështin e maces, por edhe luan me “motrat dhe vëllezërit” e vegjël.
Macja e trajton miun ngjashëm sikurse edhe kotelet e saja, meqenëse miu tanimë është bërë pjesë e familjes.
__________________

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi