Dhelpra vjedh çantën, e ndjek policia

Shko poshtë

Dhelpra vjedh çantën, e ndjek policia

Mesazh nga H-king prej Tue Oct 21, 2008 5:42 pm

Një dhelpër ka vjedhur një çantë dore dhe me të ka ikur në mal, prandaj pronari është dashur të thërras policinë në ndihmë, ka njoftuar policia e kantonit të Bazelit, në veri të Zvicrës.

Mashkulli i cili po punonte në një tokë publike në afërsi të Bazelit papritmas e ka parë dhelprën se si po ikte me çantën e tij në nofulla, e në çantë ishte kuleta dhe çelësat e tij, ka thënë zëdhënësi i policisë.

Pronari i çantës kishte vrapuar pas dhelprës, por kafsha ishte shumë më e shpejtë se ai. Më pas ai ka thirrur policinë të cilët e kanë gjetur çantën një kaçube, pesëdhjeta metra larg “vendit të krimit".

Dhelpra nuk kishte arritur të fus gjahun në strofull, pasi që çanta ishte më e madhe sesa vrima e saj. Kryesja e vjedhjes nuk është “arrestuar” ka precizuar zëdhënësi i policisë.

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi