Ngjarje e pakzakonte ne Landovic...

Shko poshtë

Ngjarje e pakzakonte ne Landovic...

Mesazh nga Admin prej Tue Oct 21, 2008 5:30 pm

Qe disa dite(1 muj, ndoshta edhe ma shum), ne Landovic eshte tuj ndodh nje fenomen i pakazkont. Une kur e kam ndegjuar ate njeri qe me ka tregu tuj tregu, nuk i kom besu, po njeri u betojke, edhe tha kush doni shkoni vet me pa. Tek varrezat e Landvoices jane 7 shtepi shume moderne, te nje familje te madhe. Nje dite tek njera nga shtepit u pa nje zjarr. Zjarret filluan te hapeshin qdo dite ne qdo shtepi, edhe ate diten dhe jo naten. Grate dhe femijet u shperngulen, kurse ne shtepi mbeten vetem burrat. Ne shtepin e pare ku ndodhen zjarret e para, u gjeten disa shenja interesante. Ni vajz e shtepis, rreth 19-20 vjeqe, u hipotenizua nga gjindet qe e benin kete magji te zjarrit dhe duke biseduar ne vetur, kur tha shkoni ne shtepi ka zjare te medhaja, u trondit shum. Oriendit, gjerat dhe gjdogje ne ate shtepi po leviz. Eshte fenomen shum i pazakont. Kryefamiljari thot se nuk ka llogari qe te i shkaterroj 7 shtepit. Jan shum. Shtepit jane aty qe 30 vjet dhe kjo ngjarje po ndodh qe mese 1 muaj. Ata kerkojne ndihme. Ata qe s'besojne mund te shkojne te i visitojne shtepite... Gjithashtu mund ti tregoni diqka, nese keni ndonje ndihme per ata... Dita-dites gjendja po perkeqsohet. Nese keni edhe ndonje pytje per kete ngjarje bejeni, dhe nese kam informacione ju pergjigjem. Nese edhe ndokush ka ndegjuar apo ka lexuar diku tjeter ne internet ju lutem te postoj... Respect...

P.S. kush ka deshire te shoh ferrin, shkoni vizitoni shtepine... RTK-ja thone qe ka xhiruar dhe e ka qit ne lajme, po une s'kom arrit me pa...
__________________
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 24
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi