Qeni del para trupit gjykues

Shko poshtë

Qeni del para trupit gjykues

Mesazh nga Admin prej Tue Oct 21, 2008 5:28 pm

Një qen ka dalë përpara një trupi gjykues në Indi, pasi është akuzuar se ka dëmtuar qetësinë publike. Qeni, i quajtur Chhotu ka pasur dhe më parë probleme me ligjin. Madje, në vitin 2003, një gjykatës e dënoi atë me vdekje. Fqinjët u ankuan në atë kohë, se ai ishte tërbuar dhe kishte kafshuar disa njerëz. Por, aktivistët e të drejtave të kafshëve, arritën ta shpëtojnë atë nga dënimi me vdekje. Avokatja e qenit e mbrojti me atë me teorinë, se fqinjët ia kishin vënë syrin pronave të familjes që kishte qenin dhe prandaj ankoheshin. Gjyqi u shty me 5 gusht.
__________________
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 24
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi