Ne 2050 te dhenat e trurit te njeriut do te hidhen ne kompjuter

Shko poshtë

Ne 2050 te dhenat e trurit te njeriut do te hidhen ne kompjuter

Mesazh nga Haris prej Tue Jan 27, 2009 7:57 pm

Rreth vitit 2050 do te jete e mundur qe te hidhet permbajtja e nje truri njerezor ne kompjuter dhe kesisoj vdekja nuk do te jete nje problem. Kete e ka pohuar shefi i njesise se futurologjise ne British Telecom, Ian Pearson, duke shpjeguar se teknologjia e nevojshme do te jete shume e kushtueshme saqe operacioni do te jete i mundur vetem per te epasurit, te pakten per nja 20 vjet. Kujtimet do te maten me bite dhe te dhenat do te ruhen njesoj si ne mendjen tone. Me sa duket do te jete e mundur qe njerezit te jene te pavdekshem...
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi