Rritet konsumimi i muzikës me anë të celulareve

Shko poshtë

Rritet konsumimi i muzikës me anë të celulareve

Mesazh nga H-king prej Wed Oct 22, 2008 8:01 am

Konsumi i muzikës në telefonat celulare është gjithmonë e në rritje. Janë meshkujt ata që shkarkojnë dhe dëgjojnë më shumë muzikë në telefonat celulare. Për shembull, në Itali krahasuar me femrat, nga 20 milionë përdorues mbi 70% janë meshkuj.
Vendi i parë për shkarkimin e këngëve në celular e mban Britania e Madhe e ndjekur nga Gjermania dhe Italia.
Telefonet Celulare vazhdojnë të përdoren gjithmonë e më shumë jo vetëm për të kominukuar me njerëzit, por edhe për të dëgjuar muzikë, naviguar në internet, për të parë TV, siç ndodh në Shqipëri me DigitalbMobile etj.

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi