Atmosfer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konfirmohet emri i Windows-it të ri

Shko poshtë

Konfirmohet emri i Windows-it të ri Empty Konfirmohet emri i Windows-it të ri

Mesazh nga Haris Fri Oct 17, 2008 9:02 am

Konfirmohet emri i Windows-it të ri F_f1014051434m_a1b16a3
Gjiganti softuerik amerikan Microsoft, i cili kohë më parë ka paralajmëruar se do të lansojë versionin “para eksperimental” të sistemit të tij operativ të radhës "Windows 7", për të cilën deri më tani ky ka qenë vetëm emër punues, sot ka njoftuar se pikërisht ky do të jetë edhe emri përfundimtar i sistemit të ri operativ.

Microsoft në blogun e vet zyrtar ka njoftuar se do të mbaj emrin "Windows 7" dhe se me këtë emër do të del në shitje ky sistem operativ në fund të vitit 2009 apo në fillim të vitit 2010.

Drejtori i Microsoftit për zhvillim të produkteve Mike Nash ka shkruar në blogun zyrtar se: "Shumë thjesht, ky është botimi i shtatë i Windowsit, prandaj do të mbetet 'Windows 7', ka kuptim".

Versioni i parë “para eksperimental” e Windowsit të ri do të bëhet publik në konferencën informatike PDC (Professional Developers Conference). Takimi do të mbahet prej 23 deri më 30 tetor në Los Angeles.
Haris
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 31
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
Konfirmohet emri i Windows-it të ri Left_bar_bleue20/40Konfirmohet emri i Windows-it të ri Empty_bar_bleue  (20/40)

http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi