Citroën paraqiti modelin C1 të ripërpunuar

Shko poshtë

Citroën paraqiti modelin C1 të ripërpunuar

Mesazh nga Admin prej Sat Nov 08, 2008 5:17 am


Ardhmëria e automjeteve të vogla të qytetit është padyshim e mirë, prandaj nuk duhet të habitemi që, vetëm tri vite pas paraqitjes, prodhuesi francez Citroën ka vendosur të ripërpunoj modelin e tij më të vogël - C1.

C1 i ri është bërë me maskë më atraktive dhe rrjet të kromuar të ftohësit si dhe me mbrojtësit më të theksuar të përparmë e të prapmë.

Në brendësi automjeti është punuar me materiale më kualitative dhe paket më të pasuruar të pajisjeve.

Francezët kanë përpunuar edhe motorin njëlitërsh, i cili tani emeton vetëm 108 gramë CO2 për kilometër, që është më së paku në klasën e tij, dhe kalon njëqind kilometra me diç më shumë se katër litra karburant.
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 23
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi