Transcend paraqiti një seri të disqeve mobile

Shko poshtë

Transcend paraqiti një seri të disqeve mobile

Mesazh nga Haris prej Tue Jan 27, 2009 9:41 pm

Transcend paraqiti një seri të disqeve mobile

Transcend paraqiti një seri të disqeve mobile
Çfarë do të kishit pasur më me qejf: disk 1.8-inçësh SSD me kapacitet 128 gigabajt apo disk të fortë 2.5 inçësh me kapacitet prej 500 gigabajt? Duke marrë parasysh se opsioni i parë sigurisht kushton më shumë, ne megjithatë do të vendosnim për opsionin e dytë më joshës.

Disqet SSD ngadalë po i zëvendësojnë ata të fortë, por kjo në fakt nënkupton se tani shpaguhet të blihen pikërisht të fundit.

Shembull i mirë është edhe seria e re e pajisjeve për ruajtje të dhënave nga kompania Transcend: në të gjenden SSD-të mobil me diagonale prej 1.8 inçësh me kapacitet prej 32, 64 e 128 GB si dhe disku i fortë me diagonale 2.5 inç dhe kapacitet prej 500 GB.

avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi