BMW ka krijuar automjet 'mini' elektrik

Shko poshtë

BMW ka krijuar automjet 'mini' elektrik

Mesazh nga Emir prej Thu Oct 23, 2008 10:54 amKompania BMW planifikon që në panairin e automjeteve në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës të paraqesë "flotën" e vet të automjeteve 'mini' elektrike, ka njoftuar ueb faqja gizmodo.com.
"Mini E" lëviz me shpejtësi prej 240 kilometrash në orë dhe posedon motor prej 150kW i cili vihet në lëvizje falë baterisë litium-jon. Ky automjet elektrik do të paraqitet në serinë e kufizuar prej 500 njësish.

Përfaqësuesit e BMW-së kanë theksuar se mini automjeti i tyre është krijuar që të kuptohet se si një automjet krejtësisht elektrik mund të lëviz në trafik real.

Plani afatmesëm i këtij prodhuesi të njohur është prodhimi serik i automjeteve elektrike.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi