Mini Crossover merr dritën e gjelbër

Shko poshtë

Mini Crossover merr dritën e gjelbër

Mesazh nga Benjamin prej Fri Jan 30, 2009 5:47 am


Versioni konceptual u ka pëlqyer të gjithëve, prandaj prodhuesi gjerman BMW ka vendosur se do të ishte gjynah të mos bënte edhe versionin serik.
Siç pohojnë në BMW, koncepti Mini Crossover në panairin e automjeteve në Paris ka nxitur aq shumë përshtypje të mira sa që vetëm një muaj pas tij ka marrë dritën e gjelbër për prodhim serik.

Versioni serik do të duhej që zyrtarisht të paraqitet në panairin e Frankfurtit, i cili mbahet në muajin shtator të këtij viti.

Blerësit do të mund të zgjedhin në mes dy versioneve – me tërheqje në boshtin e përparmë dhe në të katër boshtet.


Sa i përket çmimit, tani për tani vetëm mund të supozohet se Mini Crossover do të jetë i shtrenjtë, madje shumë i shtrenjtë.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi