Vit 2009 rekord për AMG-në e Mercedesit

Shko poshtë

Vit 2009 rekord për AMG-në e Mercedesit

Mesazh nga Emir prej Thu Oct 23, 2008 10:49 amEdhe pse shumica e prodhuesve të automjeteve janë goditur nga kriza financiare në botë dhe po përballen me rezultate çdo ditë e më të dobëta të shitjes, për disa prodhues në sektorë të caktuar problemet nuk ekzistojnë, në fakt – po ju ecën më mirë se kurrë më parë.
Në mesin e këtyre prodhuesve bie edhe njësia e AMG-së nga Mercedes e cila është lavdëruar për vitin 2008 si rekord.

Kompania nga Affalterbach planifikon që deri në fund të vitit të shes sasinë e njëjtë të automjeteve si në vitin 2007, diç më shumë se 20.000 njësi, mirëpo duke pasur parasysh profitin e shtuar, fitimi do të duhej të ishte më i madh se kurrë.

Seria e fundit brutale e AMG-së, SL65 AMG Black Series, nuk do të ndikoj në shitje duke marrë parasysh se fillimi i shitjes është paralajmëruar për muajin nëntor, mirëpo në AMG besojnë se ky superautomjet do të shtojë seksipilitetin e të gjitha modeleve të tyre, përfshirë edhe atë më të popullarizuar C63 AMG.

Avancimi i AMG-së ka filluar në vitin 1999. Kompania ka shitur 5.000 automjete në vit, që shitja në vitin 2003 të rritet në 20.000 njësi automjetesh në vit.
avatar
Emir
Admin
Admin

Numri i postimeve : 507
Age : 24
Location : N'Zemer T'Loqkes
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.atmosfer-ks.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi