E ardhmja në supermarkete

Shko poshtë

E ardhmja në supermarkete

Mesazh nga H-king prej Wed Oct 22, 2008 3:39 am


Është duke ardhur ndihmë për të gjithë ata të cilët kanë kërkuar produkte të ndryshme nga lista e tyre e blerjes, me të cilën shpesh edhe janë humbur në supermarketet e mëdha.

Prodhuesi gjerman i softuerit SAP e ka menduar blerjen me anë të celularit.
Në vend të përdorimit të lapsit dhe fletës, dhe humbjes nëpër supermarkete, blerësit do të mund t’i shkruajnë produktet të cilat dëshirojnë t’i blejnë në telefonat e tyre celular (me anë të një softueri special i cili është shumë i thjeshtë).

Sapo blerësit të futen në supermarket, telefoni do t’i memorizojë vetvetiu të gjitha produktet që gjenden në supermarket dhe do t’i ndajë në kategori, pastaj vet do të krijojë një hartë (GPS), e cila do tu tregojë blerësve ku gjenden dhe ku mund ta gjejnë produktin e tyre. Më pas celulari do ta ofrojë opsionin më të mirë për produktin që kërkoni (p.sh. cili është më i lirë, më kualitativ, etj).

Në ekran, ashtu si janë të ndara produktet në kategori, do të mund t’i shihen çmimet e tyre dhe mundësia e gjetjes. Ky lloj i blerjes pritet të realizohet pas disa vitesh

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi