Biologjia

Shko poshtë

Biologjia

Mesazh nga wisky_1us prej Thu Apr 09, 2009 4:41 pm

Biologjia (nga greq. βίος, vios - jete, dhe λόγος, logos - fjale, mesim, dije) eshte dege e shkences qe merret me studimin e jetes. Ajo studion veqorite fizike dhe sjelljen e organizmave, klasifikimin e tyre, prejardhjen dhe zhvillimin e llojeve (specieve) dhe nderveprimin qe kane njera me tjetren ne lidhje me mjedisin.

edhe nese ka mundsi me bo ngjitse

wisky_1us

Numri i postimeve : 5
Age : 29
Registration date : 09/04/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.livescore.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi