Bugatti përgatit Grand Sport Sang Noir

Shko poshtë

Bugatti përgatit Grand Sport Sang Noir

Mesazh nga Haris prej Sun Nov 02, 2008 4:01 pm


Thua se nuk mjaft variacione në temën e Veyronit, andaj Bugatti, duket se ka vendosur të paraqes edhe një risi me temën e targës së re Grand Sport.

Automjeti do të prodhohet në gjithsej 150 njësi do të ketë edhe një seri të kufizuar për shkak të binjakut famëkeq Sang Noir.

Tani për tani nuk dihet se sa Sang Noir 16.4 Grand Sport Bugatti planifikon të prodhojë, mirëpo të themi vetëm atë që në përpunim gjenden gjithsej pesëmbëdhjetë njësi të Sang Noir, që duket se sigurisht do të ketë edhe më pak nga kjo targë.
Kur marrim parasysh se njësia e parë e targës “së rëndomtë” Grand Sport në ankandin e Monterey është shitur për hiq më pak se 3.19 milionë dollarë amerikanë, vetëm mund ta marrim me mend se sa do të kushtojë modeli i fundit.

Mund të pritet se 16.4 Grand Sport Sang Noir nga Grand Sport i rëndomtë do të dallohet vetëm për nga ngjyra e jashtme, rrjetës ndryshe të ftohësit dhe enterieri i ridizajnuar.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 25
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi