Atmosfer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qe karakteri i profetit tend simon...

Shko poshtë

Qe karakteri i profetit tend simon... Empty Qe karakteri i profetit tend simon...

Mesazh nga enes Sat Nov 01, 2008 12:59 pm

"Apostulli i Allahut u martua me mua kur isha 6 vjeç..."!!
"Allah's Apostle married me when I was six years old.."!!


Sahih Libri
Libri 008, Numër 3310:
Aisha (Allahu qoftë i kënaqur me të) dëshmoi: Apostulli i Allahut (paqa qoftë me të) u martua me mua kur isha 6 vjeç, dhe u pranova në shtëpinë e tij kur isha 9 vjeç.

Book 008, Number 3310:
'A'isha (Allah be pleased with her) reported: Allah's Apostle (may peace be upon him) married me when I was six years old, and I was admitted to his house when I was nine years old.


Sahih Bukhari
Volumi 7, Libri 62, Numër 64
"…që profeti u martua me të kur ajo ishte gjashtë vjeç, dhe konsumoi martesën kur ajo ishte 9 vjeç, dhe ajo qëndroi me të për nëntë vjet (dmth deri në vdekjen e tij).

Volume 7, Book 62, Number 64:
that the Prophet married her when she was six years old and he consummated his marriage when she was nine years old, and then she remained with him for nine years (i.e., till his death).



Sahih Bukhari
Volumi 7, Libri 62, Numër 18
Profeti i kėrkoi Abu Bakr-it dorėn e Aishes nė martesė. Abu Bakr-i tha “Po unė jam vėllai yt.” Profeti tha, “Ti je vėllai im nė fenė e Allah-ut dhe nė Librin e Tij, por ajo (Aisha) ėshtė e ligjshme pėr t’u martuar me mua.”

Volume 7, Book 62, Number 18:
The Prophet asked Abu Bakr for 'Aisha's hand in marriage. Abu Bakr said "But I am your brother." The Prophet said, "You are my brother in Allah's religion and His Book, but she (Aisha) is lawful for me to marry."




Sahih Bukhari
Volumi 7, Libri 62, Numër 88
Profeti shkroi (kontratën e martesës) me Aishen kur ajo ishte gjashtë vjeç dhe konsumoi martesën me të kur ajo ishte nëntë vjeç dhe ajo qëndroi me të nëntë vjet (dmth deri në vdekjen e tij).


Volume 7, Book 62, Number 88:
The Prophet wrote the (marriage contract) with 'Aisha while she was six years old and consummated his marriage with her while she was nine years old and she remained with him for nine years (i.e. till his death).


Sahih Bukhari
Volumi 7, Libri 62, Numër 90
Kur Profeti u martua me mua, mamaja ime ardhi tek unë dhe më bëri të hyja në shtëpi (të Profetit) dhe asgjë s’më çuditi, veç ardhjes së Apostullit të Allah-ut në mesditë.

Volume 7, Book 62, Number 90:
When the Prophet married me, my mother came to me and made me enter the house (of the Prophet) and nothing surprised me but the coming of Allah's Apostle to me in the forenoon.


Sahih Bukhari
Volumi 8, Libri 73, Numër 151
Unë luaja me lodra në praninë e Profetit, dhe shoqet e mia luanin gjithashtu me mua. Kur Apostulli i Allahut futej (në dhomën time) ato fshiheshin, por Profeti i thëriste të vinin të luanin me mua!

Volume 8, Book 73, Number 151:
I used to play with the dolls in the presence of the Prophet, and my girl friends also used to play with me. When Allah's Apostle used to enter (my dwelling place) they used to hide themselves, but the Prophet would call them to join and play with me.

Keta nerez te krisur e kane vendin ne Qeli. Zoti ishalla ja ka dhene denimin e merituar atij Ti o djal a din te lexosh apo jo? E pave çfar kam shkru un apo jo?

Kam shum pytje more djal per ty e pergjigje e te cilave gjithmon me çon ne perfundim se nuk je njeri normal, dhe nuk e di çka flas ketu me ty, me dergo fakte e jo fjal englisht te perkthyme ne shqip, sepse ashtu un tash ta rregulloj nje qe ta shaj me papadink, me kisha, me papa, e me ka krejt, po çfar logjike do te ket ajo? Qfar argumenti do te llogaritet ajo? Nje mendim i dikujt i perkthym prej englisht ne Shqip nuk esht fakt po esht perkthim, e thash se un tash mund te shkruj çfar te du ne at menyre dhe ju a do te besonit?

Edhe po te them ket her mblidh mendjen se shum flliqt po flet, nuk te lejoj keshtu nderkoh qe un te shkruaj ne menyr njerzore ti te shprehesh si rrugaç, sepse ketu jam per te diskutu me njerez te integruar ne civilizimin njerezor vetem me shprese qe te mesoj diçka nga ato e jo te mesoj kso lloj sharjesh nga nje rrugaç si ti i cili meriton çdo lloj denimi sepse vertet je njeri i prishur dhe pa emocione njerezore, lirisht mund te krahasoj me nje shizofren i cili dhunon dhe vret e te tillet nuk meritojne te jen gjalle.

Ke kujdes te lutem si njeri e mos e tepro me se per ofendime leht ja bejm dhe me nje fjal ti ik si qen endacak sepse qen i till je ti qe leh dit e nat ketu si esht ma keq. Asgje nuk po ben vetem po provokon dhe po ofendon, po te kishe then nje gje reale sigurisht qe e kam akceptu dhe kam dhen spjegim edhe per gabimet e njerezve qe i bejn ne emer te Islamit, por jo si disa injorant qe asnjeher nuk pranun nje realitet.

Me shpifjet rreth Ajshes r.a ju vet i keni ngatrru fjalet, njeri poston ketu material ku thuhet AISHA 14 e pastaj me von vet thot se Aisha ishte 9, keshtu ndodh gjithmon me genjeshtrat qe i themi, i ngatrrojm ato dhe nuk ka dyshim se do te dalin ne shesh si shpifje.

Shiko se si esht ngatrru vet me fjalet e veta, te till jeni ju ore te mjere, po nuk e di sa koh do te ju duhet qe te shikoni veten se sa gabim jeni, dhe sa gabime keni be, shpresoj qe ajo dite te vije para se te vdisnit, sepse pastaj do te jet vone per gjithçka, dhe prap do te lutem qe Zoti te je udhezoje, edhe pse ju ofendoni e shani shum keq, do te bej durim me ndihmen e All-llahut sepse pa ndihmen e tij ndryshe do te veproja...

Sidoqofte vazhdoni te shkruani me fakte dhe argumente, dhe mos vazhdoni me me ofendime dhe perbuzje, sepse ato vetem po detyroni qe edhe te tjeret te veprojne si ju dhe ne ate menyr te perfundoj ky debat me ndonje gje te keqe nga e cila nuk ka perfitime pos humbje, e nese vazhdojme ne menyr njerezore te diskutojme ateher pa dyshim se do te vijme ne nje perfundim kur un ose tjetri do te shof veten se eshte gabim dhe ne ate menyr te pendohet dhe te ket kujdes ne te ardhmen per te miren e tij.

Shembull per sjellje njerezore dhe personalitet te forte e keni King_Gentius, por per fat te keq e shof qe eshte i vetmi ketu i tille, sjelljet e tija jane shembullore, po ashtu edhe shprehjet, mendoj se tegjith duhet te marrim shembull nga ky ne ate menyre do te mundeshim te diskutonim ne menyre njerezore dhe civilizuese per keto tema mjafte interesante.

Selam (Paqe) vellau i juaj ne Islam, Vetoni
__________________
Thotë All-llahu: "A menduan njerëzit të thonë: "Ne kemi besuar, e të mos vihen në Po , keto ngjarje i ke me miliona ne DIt ne boten tuaj te civilizuar , evropen perendimore dhe Ameriken , sa per ilustrim , ne amerik qdo i 3 min dhunohet/malltretohet nga nje e mitur ....

Qdo te mire
quote=Zero Cool] Ata qe martohen me femije dhe bejne marredhenje sexuale me femije ne kohen moderne quhen : PEDOFIL
E ne ate kohe ku me dit si i kan quajtur ndoshta edhe pejgamber.[/quote]

Edhe diq harrova te cek , lejimi i marteses Burr-burre si e quan ket . Pederizem apo qka?
Ket e lejon Kisha KAtolike edhe bota e Civilizuar Krishtere.

Pedofilia eshte krim i denueshem me burg ne Amerike. Edhe kur te dalesh ne disa shtete komshinte kan te drejte ta dine nese ka pedofila ne lagjen e tyre.

Ndersa homoseksualet me sa di une nuk lejohen te martohen ne kisha. Ata mund te martohen vec ne bashki. Shteti nuk ua pengon kete gje ne menyre qe ciftet pederaste te mos diskriminohen dhe te munden te perfitojne ne taksa, sic perfitojne ciftet heteroseksuale.
__________________
Shqiperi, o mema ime, ndonese jam i merguar,
Dashurine tende kurre zemra s'e ka harruar.

Megjithate kete e lejojne shtete e krishter duke marre leje edhe nga kisha. Sepse kisha eshte pjese perberese e nje shteti , ndersa Pederistat jan lejuar te martohen ne shtete Krishtere apo jo?
Pershendetje o Savior po burri qe tek koke edhe kogja trim dhe fetar i fort ne nje teme tjeter kishe shkeruar se ke qef me kanen ne ushtrin e kryqezatave dhe me vra e me pre me shpat te gjithe pa besimtaret d.m.th edhe Shqipetaret Musliman te ti paska arriten urrejtja ne ate shkall sa qe ishe ba bashke me Serbin vetem se ashte i krishter dhe kishe me pre Shqipetar Musliman e une mundem me te thanen vetem nje fjal as anderr mos e shih ate pune se kurre ma ushtria e kryqezatave ska me kanen ma kurr se qe e formoni ju ne Kosove nje asi ushtrie edhe Shqipetaret Musliman qe jane shumic e formojn nje lloj tjeter ushtri Ushtrin e Allahut dhe kane me ju kundershtue e qe besa se mendoj se kishit mujten me ja qiten ne fund luftes se nje fjal thote dy duar jane per nje koke , e mos u ba horr me ato idiotizmat e tua se njeri ma idiot dhe te marr skam ndegjue hala e lej andrrat e tua se qef ki boll me pre Shqipetar Musliman po ska me plotesu kurre se hala pa ja nisen asaj luftes tande te Krishtit ti dhe shoket e tu keni me kanen te gjuajten ne Deti ashtu siq beri Kemajl Ataturku kryetari i Turqis qe ishte me prejardhje Shqipetar qe i Gjuajti Greket dhe armiqt e shtetit te gjithe ne deti prandaj rrudhe ate goje e mos i shko ne nerva askujt me ato thirrjet e tua idiote duke thanen se KJo fe ashte e keqe dhe kjo ashte e mire se qifti i yte smundet kurre me ma shtie ne qejf nje tjeter fe une kame lind musliman dhe kame me vdeken musliman por fet e tjera nuk i urrej ashtu siq po i urren ti Muslimanet .Sepse ne kuran shkruan qe nuk guxoj ta urrej asnje njeri te fes tjeter e sipo duket ju te Krishteret po msojshit ne kishe si me i urrejten fet e tjera ,apo mos po ju bekojn ne kisha Priftat ashtu siq banin Popat Serb me ushtaret ne Bosnje dhe ne Kosove.

Akuza për Pedofili kundër Islamit – përfundon në Burg!

24.07.2006 | 15:34:48


FREIBURG – Një Jurist 46 vjeçarë nga Freiburgu (Zvicër), për shkak të akuzave paushalle për pedofili ndaj muslimanëve, është dënuar me tre muaj burgim. I akuzuari shpallet fajtorë për diskriminim racist dhe shpifje të pa argumentuara. I akuzuari në dy paraqitjet e tij akuzohet për 10 vepra penale. Në një revistë satirike, paraqet profetin Mohamedd si pedofil, ku pohonte që ky perverzitet është pjesë e traditës kulturore të islamit. Më tutje pohonte që muslimanët në Freiburg, fëmijët e tyre i trajtojnë si kafshë dhe nuk hezitojnë tu shesin perverëzve!
enes
enes
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 80
Age : 30
Location : Rahovec
Registration date : 19/10/2008

http://www.vizioni.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi