Anna Vissi:”Jeta eshte matematikeâ€

Shko poshtë

Anna Vissi:”Jeta eshte matematikeâ€

Mesazh nga Fikret prej Thu Oct 23, 2008 7:18 am

Per pak besuam se po ndodhte mrekullia.Nga lajmerimet qe paraprine ardhjen ne Shqiperi te kengetares greke Anna Vissi, na u duk se po mberrinte ndonje jashtetokesor.Keto radhe nuk duan aspak te bejne hije mbi talentin dhe famen e Anna Vissit, por nga dashamiresit e muzikes greke tashme dihet se kjo kengetare eshte e pranishme çdo fundjave ne buzuqet me te mire ne shtetin helen.Vizita e kesaj kengetareje ne Shqiperi, veçantine e ka tek fakti se eshte ardhja e pare, ndaj fjalet “e pabesueshme”, “magji” apo te tjera si keto duken tepri e lajka demodé.Si çdo artist edhe Anna Vissi nuk ngurron te jete e pranishme ne evenimete ku paguhet per pranine e saj.Nga fqinjet mesojme se kjo kengetare paguhet me 25 mije euro per te kenduar disa nga kenget me te bukura te repertorit te saj, dhe ne buzuqet ku ajo kendon nje shishe whiskey kushton deri ne 500 euro.Por “jeta eshte matematike” dhe kengetarja deshiron te beje per vete shqiptaret dhe sidomos votat e tyre ne Eurovision, por kjo eshte normale.Ashtu siç do te ishte prania ne nje spektakel grek, i perfaqesuesit tone ne festivalin evropian Luis Ejlli.Duke qene se organizatoret e spektakleve ne Shqiperi ankohen per para, ardhja e Anna Vissit falas do te ishte nje evenimet qe vertete perben nje lajm “te pabesueshem”, “magjik”.

Fikret
Admin
Admin

Numri i postimeve : 367
Age : 25
Registration date : 20/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.kosovabux.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi