Sigurisht...

Shko poshtë

Sigurisht...

Mesazh nga Admin prej Sat Oct 11, 2008 10:56 am

Në klasë mësuesja iu thotë nxënësve që të formulojnë secili nga një fjali duke përdorur brenda saj fjalën “sigurisht”. I pari ngrihet dhe flet Miri:
-Babi im mban një veturë të tipit Mercedes Benz, kurse mami një BMW. Sigurisht, kjo do të thotë se ata të dy kanë shumë para.
Lona:
-Unë i kam të gjitha notat dhjeta, sigurisht që mësoj shumë.
Beni:
Në mëngjes, gjyshja del nga shtëpia dhe në njërën dorë mban “New York Times”, në dorën tjetër “Washington Post”. Më pas ajo shkon nga mbrapa shtëpisë... Sigurisht që gjyshja nuk di të lexojë anglisht, por shkon aty që të kryejë nevojat.
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 23
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi