A e dini se . . .

Shko poshtë

A e dini se . . .

Mesazh nga Haris prej Wed Oct 22, 2008 2:23 pm

A e dini se prinderit me te rinj kane qene 8 dhe 9 vjec,kane qene Kinez ne 1910.

A e dini se Libri i pare qe eshte shkruajtur me makinen e shkrimit ka qene "Tom Sowyer".

A e dini se Eshte e veshtire te teshtish me syte hapur.

A e dini se ADN ka një madhësi prej 1 të mijtat e milimetrit, përbehet prej rreth 200 miliard atomesh dhe përmban 1 milion faqe njohuri.

A e dini se Deri tani, ndërtesa më e lartë e banuar në botë është Petronas Towers, e ndërtuar në vitin 1996 në Kuala Lumpur të Malajzisë. Ajo ka 96 kate dhe një lartësi prej 452 metra.

A e dini se gjysma e popullsisë së botes është nën moshen 25 vjecare.

A e dini se kërmilli lëviz me një shpejtësi 0.05 km/orë; pra rreth 100 herë më ngadalë se njeriu
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi