Fjal Te Urta

Shko poshtë

Fjal Te Urta

Mesazh nga Haris prej Wed Oct 22, 2008 2:16 pm

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat
Njeri qe flet pak edhe gabon me pak
Njeriu qe flet shum edhe ben gabime shum..
shtri kembet sa ke jorganin.....
''Vetem une te njoh, vetem une e di qka don''

Qeni i keq ta sjell ujkun ne torisht!
-Dores qe dhuron trendafila i vjen gjithnje aroma e trendafilit.
-Nuk e zgjedhim dashurin, por dashurojm.
-Ajo e cila me mundon nuk eshte sepse me ke zhgenjyer por tash e tutje nuk mund te te besoj.
-Mos akuzo, qe edhe te tjeret te mos akuzojn
-Edhe vet zoti, zoterinje te nderuar nuk gjykon para vdekjes, e perse do te duhej te gjykonim une dhe ti?!
-Budalla eshte ai qe nuk di te hidherohet, ndersa i mencur eshte ai qe nuk deshiron te hidherohet
-Kurr mos thuaj kurr
vdekjen e kemi me afer se sa Jaken e Kemishes
Ai qe te bertet shume te del i mire ne fund.
Ai qe martohet heret dhe ai qe ngrihet heret jane te fituar.
Ai qe eshte shok me te gjithe, nuk eshte shok me asnje.
Ai qe di te beje lajka, di dhe te shpife.
Asnjeri nuk njihet profet ne vend te tij.
Aty ku nuk mer bija, e mer vija.
Babai puntor rrit femije dembele, mesuesi llafazan nxjerr nxenes memece.
Borxhlliu i keq te kerkon parate diten e Bajramit.
Budallai koken si njeri e ka, por kur flet, e merr vesh se c'mall eshte.
Budallai gjen fjalen, por nuk di se kur e ka gjetur, ndersa i zgjuari fjalen e budallait e fut ne xhep.
Budallai ka fat vetem ne perralla! (edhe ne Shqiperi )
Burri eshte cadra e gruas.
Cdo hap drejt kultures, eshte hap drejt lirise.
Dashuria per rinine, si qumesht per femine.
Dashuria e tepert del hidherim.
Di te vjedhe ai qe di te fshehe.
Dy here njeriu eshte femije: heren e pare kur lind dhe heren e dyte kur plaket.
Dy te rrahura te bejne dem, por jo dy te ngrena.
Paraja eshte dicka e nevojshme per jeten e perditshme te njeriut, Por Jeta nuk eshte Dicka qe jetohet per te Grumbulluar Para ! Feja Islame
__________________
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 25
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi