Vjedh makinën e gabuar

Shko poshtë

Vjedh makinën e gabuar

Mesazh nga H-king prej Wed Oct 22, 2008 8:00 am

Një hajn polak e ka futur veten në telashe të mëdha kur ka tentuar të vjedh makinën e një pensionisti, dhe pronari i doli të jetë një karateist me shirit të zi.

Wojciech Chomicki, 71-vjeçar, e ka hetuar atë duke tentuar të ikë me makinën e tij, vrapoi jashtë duke thyer bravën e derës, nxori hajnin 41-vjeçar nga ulësja e vozitësit dhe e shtriu përtokë duke e mbajtur për fyti derisa një mik i tij thirri policinë.

Një zëdhënës i policisë të qytetit Plock, në veri të Polonisë, ka thënë: "Ai pa një njeri duke u futur në makinën e tij nga dritarja e kuzhinës, vrapoi jashtë dhe e shtriu atë përtokë me shpejtësi si vetëtima.

"Kur policët arritën atje hajni dukej i kënaqur pasi që u lirua nga duart e plakut karateist. Hajni e kishte gjetur makinën e gabuar për ta vjedhur", ka thënë zëdhënësi.

Chomicki ka qenë një mësues i kualifikuar në stilin Shotokan të karatesë për më shumë se 30 vjet dhe e ka studiuar atë për më shumë se 50.

Ai më vonë e luti policinë t’i kërkoi falje hajnit për përdorimin e teknikave potencialisht të rrezikshme për vdekje në të.

"Ky hajn duhet ta konsideroj veten me fat se nuk ka përfunduar keq nga ndonjëra prej goditjeve të tij, ai është i fuqishëm si mushkë", ka thënë një burim policie.

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi