Humbin ndeshjen e futbollit 54-1!

Shko poshtë

Humbin ndeshjen e futbollit 54-1!

Mesazh nga Haris prej Wed Oct 22, 2008 7:32 am

Autoritetet gjermane të futbollit ua kanë ndaluar lojën e mëtutjeshme tërë ekipit, i cili humbi hiç më pak se 54-1, në një derbi promocional.

Të gjithë lojtarët e ekipit të parë gjerman DJK Lowen janë suspenduar për një vit, pasi janë akuzuar se me qëllim i kanë lënë rivalët e tyre, Rheinkassell-Langel II, të fitojnë për të marrë promocionin.

Por Lowen së paku ka fituar një titull, pasi që autoritet e futbollit Cologne e kanë pranuar rezultatin.

"Ata kanë vendosur që Rheinkassell nuk ishte involvuar drejtpërdrejt në mashtrim, prandaj do të mbajnë pikët, dhe Lowen ka arritur që tani të jetë zyrtarisht ekipi më i dobët ndonjëherë në ligën e futbollit gjerman”, ka thënë një adhurues.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi