Watts në rolin e fitueses së Çmimit Nobel për Paqe

Shko poshtë

Watts në rolin e fitueses së Çmimit Nobel për Paqe

Mesazh nga Benjamin prej Wed Oct 22, 2008 6:43 am

Ylli hollivudian Naomi Watts do ta luajë rolin e fitueses së Çmimit Nobel dhe aktivistes kontroverse të paqes, Jody Williams.
Aktroja është në biseda me drejtuesit e studios filmike “Universal” për ta paraqitur protagonisten Williams, një mësuese e cila u bë e njohur për punën e saj për ndalimin e minave tokësore, me ç’rast në vitin 1997 fitoi Çmimit Nobel për Paqe.

Regjinë e filmit që mban titullin “My Name Is Jody Williams” do ta bëjë Audrey Wells.
avatar
Benjamin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 443
Age : 25
Location : N'Matiqan
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
0/0  (0/0)

Shiko profilin e anëtarit http://www.3pika.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi