Ore qe vihet dhe mbahet ne thua

Shko poshtë

Ore qe vihet dhe mbahet ne thua

Mesazh nga H-king prej Tue Oct 21, 2008 5:44 pm

Timex beri 150 vjet dhe organizoi nje konkurs mbare boteror design me titull “Timex 2154: The Future Of Time”. Dizajnues nga 70 vende ofruan idete e tyre se si do te shikojme oren pas 150 vjetesh.

Nje nga ofertat qe beri me shume pershtypje ishte “TX54” , kjo eshte ora e pare qe mbahet ne thua! Gjeja e vecante ne kete eshte se se kjo ore permban ekran dixhital te tejdukshem dhe nuk punon deri ne castin kur do te shtypni butonin e vogel te vecante e mikroskopik qe te shfaqet ora.

Akoma nuk eshte bere e ditur se kur do te qarkulloje ne shitje, e vetmja gje e sigurt eshte se oret e dores qe mbajme te gjithe sot nuk do te ekzistojne me pas 100 vitesh.

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi