Hoteli i parë nga rëra në botë

Shko poshtë

Hoteli i parë nga rëra në botë

Mesazh nga H-king prej Tue Oct 21, 2008 5:42 pm

Hoteli i parë në botë nga rëra është punuar në Dorset (Angli) dhe është duke pranuar mysafirët e tij të parë për 10 funte angleze për natë.
Janë nevojitur 1.000 tonë rërë dhe një ekip prej katër skulptorësh për të punuar 14 orë në ditë për shtatë ditë rresht për të ndërtuar strukturën në plazhin Weymouth.

Mysafirët mund të rezervojnë qëndrimin në hotel, i cili përfshin shtretërit e punuar nga rëra, derisa shiu të mos i prish ata.

Një hulumtim i bërë nga Laterooms.com parashikon se 37 milionë njerëz do të kënaqen në plazhet e Britanisë këtë vit.

Hoteli i rërës ofron dhoma dyshe të fjetjes, derisa struktura pa kulm u ofron mundëson mysafirë që t’i shikojnë yjet gjatë natës, ka thënë firma e cila e ka porositur ndërtimin e hotelit.

Por nuk ka vende tualeti dhe njerëzve u është tërhequr vëmendja se rëra “futet gjithkah".

Mark Anderson, krijues i hotelit të rërës, ka thënë: "Kjo është struktura më e madhe në formë të kështjellës e ndërtuar ndonjëherë në Britani të Madhe”.

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi