Ofendon gjinjtë e zyrtares, paguan dëmshpërblim 30 mijë funta

Shko poshtë

Ofendon gjinjtë e zyrtares, paguan dëmshpërblim 30 mijë funta

Mesazh nga enes prej Tue Oct 21, 2008 5:39 pm

Një ish-zyrtare e një agjencie britanike për patundshmëri, do të fitoj 30 mijë funta dëmshpërblim nga shefi i saj, i cili në kohën kur ajo punonte në kompaninë e tij, kishte dhënë komente të pashijshme në llogari të gjinjve të zyrtares. Julie Anne Raid (27) – shprehet se e kanë nënçmuar me komentet poshtëruese që i bëheshin dhe për atë ka qenë në depresion një kohë të gjatë. Ish shefi i saj, Gerald Probert, disa herë i është drejtuar me tone ironike se duhet të ndryshon formën e gjinjve ose të blej bluza të reja. Gjyqi në Exeter City ka marrë vendim që Probert si dëmshpërblim për komentet e tij jo të bukura ndaj ish punëtores së tij, të paguaj një shumë rreth 30 mijë funta, plus shpenzimet e gjyqësore
avatar
enes
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 80
Age : 24
Location : Rahovec
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.vizioni.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi