Vatikani % me te lart te krimit

Shko poshtë

Vatikani % me te lart te krimit

Mesazh nga enes prej Tue Oct 21, 2008 5:37 pm

Shteti i Vatikanit ka një ndër nivelet më të larta në botë të krimit.Sipas statistikave të publikuara, bëhej e ditur se në qytetin-shtet Vatikan që rrethohet nga qyteti i Romës, për vitin 2002 ishin regjistruar 397 çështje civile dhe 608 çështje penale.Meqë në Vatikan jetojnë vetëm 455 persona, ky fakt do të bënte që niveli i krimit në popullsi për çështjet civile të jetë 87.2 për qind dhe për çështjet penale të shkonte në shifrën e lartë 133.6 për qind.
__________________
avatar
enes
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 80
Age : 24
Location : Rahovec
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.vizioni.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi