Kungulli Gjigant, 407 Kg

Shko poshtë

Kungulli Gjigant, 407 Kg

Mesazh nga Admin prej Tue Oct 21, 2008 5:31 pm

Një grua nga Willistoni bashkë me vajzën e saj prekin kungullin gjigant të kultivuar në Liqenet Arcadia nga Frank e Tina Finders, më 1 gusht, në Tregun Shtetëror të Fermerëve, në Kolumbia


Ky kungull peshon 407 kg dhe ka rrëzuar nga froni kungullin e vitit 2006, që deri më tash ishte konsideruar si më i madhi në SHBA, që kishte peshuar 334 kg.
__________________
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 24
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi