Në Zelandë të Re njëherazi japin gji 1.111 gra

Shko poshtë

Në Zelandë të Re njëherazi japin gji 1.111 gra

Mesazh nga Admin prej Tue Oct 21, 2008 5:30 pm

Gjithsej 1.111 gra nga Zelanda e Re, të premten, në 130 lokacione të ndryshme, kanë vendosur rekord të ri botëror në gjidhënien e njëkohshme publike, ka njoftuar Women's Health Action Trust.
Me një aksion të madh të gjidhënies e cila e ka thyer rekordin e mëhershëm prej 937 gjidhënieve në kafiteri, librari, spitale dhe ambulanca, është shënuar fillimi i Ditës ndërkombëtare të gjidhënies.

Zëdhënësja e aksionit, Louise James, ka thënë së: "Ky ka qenë një sukses i madh, kemi dëshmuar se nënat kanë fituar siguri kur bëhet fjalë për gjidhënien në vende publike".
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 24
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi