I rikthehet kuleta 40 vjet pasi e kishte humbur

Shko poshtë

I rikthehet kuleta 40 vjet pasi e kishte humbur

Mesazh nga Admin prej Tue Oct 21, 2008 5:29 pm

Një personi në Utah i është rikthyer kuleta e tij, të cilën e kishte humbur para 40 vjetësh në një stacion karburanti. Kuleta ngjyrë bezhë kishte akoma brenda 5 dollarë, një biletë trafiku dhe kartën e studentit të Doug Schmitt nga Universiteti i Utah. Ai kishte humbur kuletën në vitin 1967 kur ishte ndalur për të mbushur makinën me karburant. Pronari i karburantit e kishte vënë atë në një sirtar me shpresën se pronari i saj do të kthehej sërish. Ndërkohë, Ted Nyman e ka gjetur kuletën dekada më vonë ndërsa po vinte rregull në pronën e vjehrrit të tij. Ai ka gjetur Schmitt me anë të internetit dhe i ka postuar kuletën në adresën e tij.
__________________
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 24
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi