Gjermani, nxenesi ngaterron gezhojen e Luftes se Dyte Boterore per loder

Shko poshtë

Gjermani, nxenesi ngaterron gezhojen e Luftes se Dyte Boterore per loder

Mesazh nga Admin prej Tue Oct 21, 2008 5:27 pm

Një nxënës shkolle në Gjermani shpëtoi shëndoshë e mirë pasi ngatërroi një gëzhojë të pashpërthyer të Luftës së Dytë Botërore me një lodër. Freddie Voeller, 10-vjeçar gjeti gëzhojën në një fushë dhe filloi të luajë me të, duke e hedhur në ajër dhe duke e pritur përsëri. Por kur e çoi në shtëpinë e tij në Kassel, babai i tmerruar njoftoi urgjencën, e cila dërgoi ushtrinë e çmontimit të armëve. Ata identifikuan gëzhojën eksplozive prej 7 centimetrash, që vinte nga një fabrikë gjermane e kohës së luftës, e cila ishte bombarduar nga Aleatët.
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 23
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi