Zgjohet pas 10 vitesh nga koma kur degjon kengen e preferuar

Shko poshtë

Zgjohet pas 10 vitesh nga koma kur degjon kengen e preferuar

Mesazh nga Admin prej Tue Oct 21, 2008 5:24 pm

Një gjysh anglez, i cili ka jetuar në koma për 10 vite, u zgjua kur gruaja i vuri këngën e preferuar “I can’t get no satisfaction”. Eva Carter thotë për “Daily Telegraph” se fillimisht dyshoi kur doktorët i sugjeruan të luante muzikë për burrin, ndërsa ai shtrihej pa ndjenja për shkak të anemisë. Por ajo vendosi ta provonte. Bashkëshorti, Sam, 60-vjeçar falënderoi Mick Jagger dhe “Rolling Stones”, pasi gjëja e parë që mban mend pas zgjimit janë tingujt e kitarës. “Nuk më kujtohet shumë nga koma, por kur dëgjova këtë këngë më erdhi ndër mend fëmijëria”.
__________________
avatar
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 151
Age : 24
Registration date : 10/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://school.ace.st

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi