Vdes pas nje maratone lojrash online

Shko poshtë

Vdes pas nje maratone lojrash online

Mesazh nga Haris prej Tue Oct 21, 2008 5:20 pm

Vdes pas nje maratone lojrash online

--------------------------------------------------------------------------------

Nje i ri nga Korea e Jugut i cili luajti lojra kompjuteri per 50 ore pothuajse pa ndalim, vdiq ne nje internet kafe nga nje infarkt ne zemer vetem disa minuta para se te mbaronte seancen e tij te sterzgjatur te lojes. 28-vjecari, i njohur me emrin Lee, po luante lojra me lufte online ne nje internet kafe ne qytetin Taegu, tha policia.Lee ishte ulur perpara kompjuterit per te luajtur lojra on-line ne 3 gusht. Ai u largua prej andej vetem pas tre ditesh per te shkuar ne tualet dhe per te dremitur pak ne nje shtrat te improvizuar."Mendojme se shkaku i vdekjes ishte ndalimi i zemres i ardhur nga lodhja e tepert," tha ne telefon nje polic nga Taegu.Kohet e fundit Lee e kishte lene punen per te shpenzuar me shume kohe duke luajtur, raporton e perditshmja JoongAng Ilbo pas nje interviste me ish koleget dhe me personelin ne internet kafe. Pasi nuk ishte kthyer ne shtepi, mamaja e Lee u kerkoi ish kolegeve te tij qe ta gjenin. Kur ata e gjeten ne internet kafe, Lee tha se do te kthehej ne shtepi sapo te mbaronte dhe lojen e fundit, raportoi gazeta. Ai vdiq disa minuta me vone
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi