Uji qe te dobeson nxirret nga tregu britanik

Shko poshtë

Uji qe te dobeson nxirret nga tregu britanik

Mesazh nga Haris prej Tue Oct 21, 2008 5:17 pm

Uji “i mrekullueshëm” me markën “Skinny Water”, për të cilin thuhet se ju ndihmon të bini në peshë, është dënuar nga klientët e pakënaqur. Uji i burimit, i shitur në dyqanet “Tesco”, “WH Smith” dhe “Superdrug”, shkrua se ka një formulë të provuar shkencërisht i cili shtyp urinë dhe mund dhjamin.

Por prodhuesit e pijes, “Bio Synergy” kanë pranuar se nuk kanë kryer studime që e vërtetojnë këtë, dhe thonë se emri është më se i zakonshëm, ashtu si “skinny jeans” ose “skinny latte”. Tani kjo kompani rrezikon të gjobitet nga kontrolli i ligjeve të Bashkimit Evropian. Agjencia e Standardeve të Ushqimit thotë se ishte “gabim” që prodhuesit e ujit vunë një etiketë të tillë.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 25
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi