SHBA Padit për të drejtën për të masazhuar kuajt

Shko poshtë

SHBA Padit për të drejtën për të masazhuar kuajt

Mesazh nga Haris prej Tue Oct 21, 2008 5:14 pm

Mercedes Clemens është e licencuar për të masazhuar njerëzit, por ajo pretendon se shteti Maryland e ka ndalur të masazhojë edhe dashurinë e saj të parë: kuajt. Ajo e ka mbyllur biznesin e saj si masazhatore në një lagje të Uashingtonit, pasi autoritetet e shtetit i kanë thënë se ligji lejon vetëm veterinerët të kryejnë shërbime të tilla.

Tani ajo ka paditur dy agjencitë shtetërore, duke thënë se ligjet që dënojnë terapistët masazhatorë kur ata e praktikojnë profesionin e tyre tek kafshët janë të padrejta. Rregullat e masazhimit të kafshëve variojnë nga njëri shtet në tjetrin dhe disa lejojnë vetëm veterinerët.
__________________
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 25
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi