Demi gjashtëkëmbësh kërkohet me të madhe

Shko poshtë

Demi gjashtëkëmbësh kërkohet me të madhe

Mesazh nga Haris prej Tue Oct 21, 2008 5:13 pm

Pronari i një demi gjashtëkëmbësh në Kinë është duke pritur që t’i rritet çmimi kafshës së tij.
Li Guolin, një fermer në fshatin Yantou, të rajonit Kunming, ka thënë se i kanë ofruar 36.000 juan, afro 3.700 euro, për demin.

Por ai ka thënë për gazetën Metropolis Times: "Dua të pres pak më gjatë, ndoshta do të ketë edhe ndonjë çmim më të lartë i cili do të ofrohet për të".

Demi 18-muajsh ka lindur me dy këmbë shtesë të vogla të ngjitura për shpinën e tij.

"E kam blerë atë para një viti nga një fshat i afërm për 800 juan (80 euro), dhe duke u rritur këmbët e tij u bën edhe më të dukshme”, ka shtuar Li.

"Çdo ditë njerëzit vijnë ta shohin demin për ta besuar që ekziston diçka e tillë", ka përfunduar ai.
avatar
Haris
Admin
Admin

Numri i postimeve : 718
Age : 26
Location : N' 'Burg'
Registration date : 10/10/2008

Character sheet
Procesi:
20/40  (20/40)

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi