Lopa ngujon kokën në lavatriçe

Shko poshtë

Lopa ngujon kokën në lavatriçe

Mesazh nga H-king prej Tue Oct 21, 2008 5:12 pm

Kureshtja e ka mbytur macen, derisa lopën e ka sjellë deri në atë pozitë, sa që e ka futur kokën në kazanin e lavatriçes - të gatshme për ta hedhur në mbeturina.
Kafshën me kokë të ngujuar e kanë gjetur në qytetin Cornwall, dhe më pas me treqind mundime e kanë liruar pjesëtarët e Shoqërisë mbretërore për ndalimin e dhunës ndaj kafshëve (RSPCA), dhe për fat, është nxjerrë pa lëndime.

Kjo shoqatë ua ka tërhequr vërejtjen qytetarëve se ku i lënë pajisjet e vjetra sepse ato janë rrezik i madh për kafshët.

"Kjo është një ndër aksionet më të pazakonta që kemi pasur gjatë shpëtimit të kafshëve", ka thënë Jo Barr nga shoqata RSPCA. "Lopët e reja janë bukur kureshtare dhe kjo sigurisht ka menduar se në kazan do të mund të gjej ndonjë copë ushqim".H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi