Metroja e Berlinit bëhet me parfum

Shko poshtë

Metroja e Berlinit bëhet me parfum

Mesazh nga H-king prej Tue Oct 21, 2008 5:06 pm

I ka ardhur fundi erës së keqe nëpër trenat e hekurudhës nëntokësore të kryeqytetit gjerman. Era e alkoolit, djersës, parfumeve të rënda dhe ushqimeve të ndryshme do të largohet nga një freskues special i ajrit, ka njoftuar operatori i hekurudhës nëntokësore S-Bahn Berlin.
Planet për prodhimin e parfumit ende janë në fazën fillestare, derisa testet e aromës janë caktuar për muajin nëntor të këtij viti, ka deklaruar zëdhënësi i kompanisë S-Bahn, Burckhard Alert.

Metroja e Parisit qysh prej vitit 1999 përdorë parfumin e vet, të emëruar Madeleine i cili përmban një kombinim të aromave të limonit, portokallit dhe livandës.

Çdo muaj rreth 1.5 tonë e aromës Madeleine, të emëruar sipas njërit nga stacioneve të metrosë, por edhe aromat e llojeve të biskotave të njohura franceze, përzihen me substancat për pastrim dhe çdo mëngjes shtrihet nëpër patosin e stacioneve

H-king
Moderator

Numri i postimeve : 127
Age : 22
Location : ne zemer te kingut
Registration date : 21/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://www.mesazhi.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi